Co pod basen? Zapoznaj się z najlepszym akcesorium izolującym!

Plenerowa strefa relaksu jest nieoceniona w sezonie letnim. Słoneczne dni pozwalają cieszyć się pełnią rozrywki, którą zapewnia umiejscowiony na podwórku lub w ogrodzie basen. Rozważając jego montaż lub rozłożenie, należy oczywiście odpowiednio się przygotować, aby móc czerpać radość z jego użytkowania. Jedną z najważniejszych kwestii jest właściwe podłoże. Co zatem wybrać pod basen, aby był w pełni zabezpieczony? Wyjaśnimy wszystko, co najistotniejsze! 

Co pod basen? Dlaczego izolacja jest tak ważna?

Izolacja basenu ogrodowego od gruntu przygotowywana jest m.in. w celu jego zabezpieczenia przed gryzoniami czy owadami, które stają się utrapieniem przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Materiały izolacyjne wykorzystywane są również, aby uchronić basen przed nierównościami podłoża, które mogą doprowadzić do jego przerwania. Za sprawą większej stabilizacji poprawiają też komfort przebywania w nim. 

Co pod basen? Sprawdź użyteczność mat antypoślizgowych

Co zatem można wykorzystać pod basen, aby zadbać o dodatkową warstwę izolacyjną? Doskonale sprawdzają się maty antypoślizgowe z powlekanej pianki. Wyróżniają się lekkością oraz łatwością w czyszczeniu. Są bardzo praktyczne w użyciu. Dno staje się bardziej miękkie, co znacząco zwiększa komfort przemieszczania się po całym basenie.

Jeśli chodzi o właściwości mat, przede wszystkim wyróżniają się odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia chemiczne. Ponadto nie wchłaniają zanieczyszczeń i nie absorbują wody. Wygoda w użytkowaniu polega na tym, że w każdej chwili można je rozłożyć, kiedy tylko ich potrzebujesz, a następnie złożyć. To dobre rozwiązanie na okres zimowy. Maty nie zajmują wiele miejsce, dlatego też swobodne składowanie przed kolejnym użyciem nie stanowi problemu. Warto skorzystać z ich różnorodnych szerokości i grubości lub po prostu zdecydować się na indywidualne zamówienie w pełni dostosowane do Twoich potrzeb.

Nabywając większą ilość materiału izolacyjnego w postaci mat antypoślizgowych, możesz stworzyć schludną ścieżkę do basenu, która pozwoli ograniczyć rozprowadzanie zabrudzeń z podłoża ziemi do wody. Przez dzieci mogą być użytkowane jako podłoże do zabawy. Co więcej, każda osoba po wyjściu z kąpieliska bezpośrednio postawi mokre stopy na estetycznej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest rozstawienie mat w taki sposób, aby wystawały poza obręb dna basenu. Dlaczego? Wówczas będą stanowić funkcję ochronną dla ścian niecki. 

Jakie są najlepsze podłoża pod basen?

Maty izolacyjne można wykorzystać zarówno w przypadku basenu stelażowego, jak i dmuchanego. Oczywiście, aby zarówno miejsce kąpieli, jak i materiał antypoślizgowy spełniały swoje role, a relaks sprawiał radość, należy pamiętać o rozmieszczeniu ich na odpowiednim podłożu. Jakie nada się idealnie pod basen?

Doskonałym miejscem jest trawiasta połać. Rozłożenie basenu na trawie gwarantuje odpowiednią stabilność i amortyzację. W połączeniu z matą izolacyjną podłoże staje się szczególnie miękkie.

Wykorzystać można również kostkę brukową lub wylewkę betonową, które gwarantują maksymalną stabilność podłoża. W dodatku tego rodzaju powierzchnie przygotujesz na stałe, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu na coroczną rekonstrukcję gruntu. Basen prezentuje się na nich niezwykle estetycznie. Oczywiście nie unikniesz problemu, jakim jest twardość. Wówczas warto zadbać o dodatkową warstwę izolacyjną w postaci maty antypoślizgowej.

Często stosowanym podłożem jest również piasek. A to dlatego, że bardzo łatwo można go wypoziomować. Aby jednak dobrze przygotować powierzchnię, należy ją wcześniej odpowiednio ubić. Jeśli postawisz na piasku basen stelażowy, musisz pamiętać o dodatkowych elementach pod stelaż. Stabilne podłoże izolujące uniemożliwi zapadanie się w piasku.

Oczyść podłoże, na którym stanie basen

Oczywiście nawet najlepsza mata antypoślizgowa pod basen okaże się bezużyteczna, jeśli trawiasta, piaszczysta lub brukowana powierzchnia nie zostanie wcześniej odpowiednio uporządkowana. Czynności przygotowawcze przełożą się również na późniejszy komfort czyszczenia i konserwacji basenu, które staną się znacznie mniej czasochłonne. Grunt musi być oczywiście równy i utwardzony. Wówczas doskonale poradzi sobie z ciężarem wody i nie ulegnie zniekształceniu podczas długotrwałego korzystania z basenu.

Należy też zwrócić uwagę, czy usunięte zostały ostre i niebezpieczne elementy. Mowa o kamieniach, odłamkach szkła, gałęziach, a także innych wystających rzeczach, które przyczyniają się do uszkodzenia podłoża basenu lub materiału izolującego. Skutkiem ubocznym może być również nierównomierne rozkładanie się wody wpływające na uszkodzenia ścian oraz wybrzuszenie basenu. A to wszystko, jeśli podłoże zostanie źle wypoziomowane.

Przygotowanie odpowiedniego miejsca pod basen sprawi, że jego użytkowanie stanie się niezwykle komfortowe. Właściwe zabezpieczenie gruntu, a także zadbanie o dodatkową izolację to także gwarancja pełnego relaksu i udanej zabawy.

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU?

Jeżeli spośród wymienionych i opisanych produktów nie udało się Państwu znaleźć odpowiedniego, prosimy o kontakt telefoniczny: 505439544, 519080247 lub za pomocą poczty elektronicznej: sklep@zabezpieczenia-orion.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl