Jak założyć firmę transportową? Pomożemy Ci uporządkować zadania!

Chcesz zrealizować określone wcześniej cele i założyć własną działalność? Zostań swoim szefem! Ciekawym pomysłem może okazać się firma transportowa. Jak założyć taką działalność, jakie usługi zaproponować potencjalnym klientom i co zrobić, by o niczym nie zapomnieć? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz poniżej!

Czym zajmuje się firma transportowa?

Zanim podejmiesz decyzję, czy firma transportowa jest właśnie dla Ciebie, koniecznie sprawdź, jakie uslugi możesz świadczyć. Do najpopularniejszych należą:

- przewóz rzeczy pojazdami samochodowymi, w tym również zespołami pojazdów (czyli pojazdu samochodowego i przyczepy lub naczepy);

- usługi w zakresie pośrednictwa w przewozie rzeczy pojazdami samochodowymi;

Firma transportowa – jak zacząć i od czego?

Planujesz otworzyć firmę transportową? Jak założyć taką działalność i od czego zacząć? Najlepiej – od ścisłej weryfikacji siebie, jako przyszłego właściciela. Okazuje się, że nie tylko nie możesz być objęty zakazem wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego, ale także – nie może ciążyć na Tobie wyrok za przestępstwa karne skarbowe oraz przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Ponadto musisz spełnić określone warunki:

- Twoje kompetencje zawodowe muszą być poświadczone stosownymi certyfikatami;

- musisz posiadać stałą siedzibę. Co więcej – podany adres musi być rzeczywisty;

- pomimo uzyskanych wcześniej kompetencji, jesteś zobowiązany uzyskać stosowne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego;

- musisz także uzyskać odpowiednią licencję – wspólnotową lub na wykonywanie transportu drogowego;

- konieczne jest również wcześniejsze zgromadzenie środków, które pozwolą Ci zachować płynność firmy transportowej.

W jakiej formie możesz prowadzić firmę transportową?

Zdecydowałeś się na firmę transportową? Jak zacząć, by zrealizować swój cel? Jeśli spełniasz określone powyżej wymagania, sprawdź, w jakiej formie możesz prowadzić działalność. Tutaj masz kilka możliwości - jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę handlową (w ramach której należy wymienić spółkę z o. o. i spółkę akcyjną) oraz spółkę cywilną (tu należy rozróżnić spółkę jawną, partnerską, komandytową oraz komandytowo-akcyjną). Warto wiedzieć, że w Polsce w przypadku firmy transportowej dopuszcza się każdą formę, poza spółką partnerską.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Chcąc zostać właścicielem firmy transportowej, powinieneś nie tylko spełnić określone warunki i wybrać formę prowadzenia działalności. Konieczne będzie również pozyskanie informacji na temat formy opodatkowania przedsiębiorstwa. Do wyboru masz trzy opcje: opodatkowanie na zasadach ogólnych, podatek liniowy lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W tej sytuacji nie będzie możliwe korzystanie z karty podatkowej.

Poza wspomnianymi aspektami, na jakie musisz zwrócić uwagę i zdecydowanie musisz je przemyśleć, należą również kwestie lokalowe, formalności związane z ZUS-em oraz kontem firmowym, a także – zadbać o dobry marketing.

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU?

Jeżeli spośród wymienionych i opisanych produktów nie udało się Państwu znaleźć odpowiedniego, prosimy o kontakt telefoniczny: 505439544, 519080247 lub za pomocą poczty elektronicznej: sklep@zabezpieczenia-orion.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl