Kiedy warto zastosować maty antypoślizgowe?

Często mawia się „mądry Polak po szkodzie” i odnosi się to do niedbałości o istotne szczegóły w różnych dziedzinach życia. Wiedza na temat tego, dlaczego i kiedy warto stosować w transporcie maty antypoślizgowe, to krok w dobrą stronę, aby temu zapobiec. Przede wszystkim już na samym początku należy zaznaczyć, że to praktyczne rozwiązanie wcale nie jest drogie. Mądrze stosowane, zapobiegnie trwale wielu kosztownym wypadkom, zwłaszcza przy przewożeniu problematycznego materiału. 

Uważaj! Pasy transportowe mogą uszkodzić ładunek

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie podczas przewożenia pasów transportowych. Jednak niezabezpieczony od podłoża ładunek i tak może się przesunąć. Wówczas w jednym miejscu pasy dociskają, w innym luzują ucisk transportowanego materiału. Takie rozłożenie sił naporu może trwale uszkodzić wartościowy produkt. Tu z pomocą przychodzą maty antypoślizgowe.

Jest to niezwykle skuteczny sposób zabezpieczający zawartość. Dlaczego? Odpowiednio ułożona mata znacznie zwiększa tarcie. Duże tarcie wpływa na nieprzesuwanie się załadowanego materiału w trakcie transportu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możesz ograniczyć do minimum stosowanie pasów transportowych. Wówczas jednocześnie chronisz przewożony ładunek oraz nie narażasz siebie i kontrahentów na straty. 

Jedna decyzja – wielokrotne korzyści podczas użytkowania mat antypoślizgowych

Maty antypoślizgowe w transporcie są stosowane z jednego generalnego powodu. To się po prostu sprawdza i opłaca. Aby taka sytuacja miała miejsce również w Twoim przypadku, powinieneś pamiętać o jednej istotnej zależności:Stosuj matę w miejscu suchym i czystym.

Brak poślizgu uzyskasz, jeśli prawidłowo przygotujesz miejsce zastosowania takiej maty. Zastrzeżenie jest logiczne i łatwe do osiągnięcia. Jeżeli antypoślizgowość to zwiększone tarcie, warto usunąć z nawierzchni kurz, piasek, brud oraz wilgoć, które zmniejszają efektywność produktu.

Jeśli spełnisz ten warunek, w zamian otrzymasz zabezpieczenie, które jest:

1. Praktyczne – nie wchłania zewnętrznych zanieczyszczeń.

2. Uniwersalne – możesz je stosować na każdej suchej powierzchni.

3. Wygodne – rozwijasz i zwijasz, kiedy potrzebujesz.

4. Wytrzymałe – odporne na uszkodzenia chemiczne i na warunki atmosferyczne.

5. Szyte na miarę – możesz wybrać z trzech kategorii grubości i szerokości materiału. Są również wykonywane maty na indywidualne zamówienie.

Stosuj maty antypoślizgowe, gdzie chcesz!

Niezaprzeczalnym i głównym atutem mat antypoślizgowych stosowanych w transporcie jest ich wszechstronność. Najczęściej wykorzystuje się je do przewożenia luźnych ładunków oraz palet na naczepach. Jednocześnie doskonale sprawdzą się w tirach i ciężarówkach. Wówczas kręte i dziurawe drogi nie będą już zmorą Twoich kierowców. Co więcej, z powodzeniem maty są stosowane przy przewożeniu materiałów w kontenerach i wagonach. Jeżeli już zdecydujesz się na zakup mat, odcięte elementy i paski możesz wykorzystać w newralgicznych częściach magazynu i innych powierzchniach narażonych na problemy śliskości nawierzchni.

Różnorodność grubości i szerokości - zdecyduj, jakiej maty antypoślizgowej potrzebujesz?

Producenci, stając naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyli kilka standardowych szerokości mat antypoślizgowych. Najbardziej popularne typy mają między piętnaście a trzydzieści centymetrów szerokości. Natomiast długość każdy nabywca dostosowuje sam. Dobrą opinią cieszą się maty sprzedawane w rolkach, wówczas możesz wybrać czy potrzebujesz pół, czy pięć metrów antypoślizgowego zabezpieczenia. Istnieje również możliwość kupienia gotowych i wymierzonych pasków. Do rozwiązań wielkogabarytowych polecana jest mata na metry.

Decydując się na konkretną szerokość, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mata antypoślizgowa zostanie użyta w transporcie pod całym ładunkiem, czy jedynie pod płozami palet?

Innym ważnym czynnikiem jest grubość produktu. Nie trudno się domyślić, że ma to związek z ciężarem transportowanego materiału. Im lżejszy ładunek, tym mata może być cieńsza. Najcieńsze maty posiadają trzy milimetry grubości, czasem można spotkać egzemplarze sześciomilimetrowe. Popularne i polecane są wersje zbudowane z ośmiomilimetrowej warstwy. Do najcięższych ładunków stosuje się dziesięciomilimetrowe maty antypoślizgowe.

Jeżeli producenci informują, że mata potrafi uzyskać efekt potrojenia współczynnika tarcia, warto rozważyć kupno grubości adekwatnej do ciężaru i stopnia delikatności ładunku.

Ładunek i transport z matami antypoślizgowymi

Człowiek od wieków ma skłonność do ułatwiania sobie codziennej pracy. Zastosowanie mat ogranicza zakładanie wielu pasów transportowych i przyspiesza proces przewożenia. Dodatkowo, jeżeli interesujesz się tym tematem, sprawdź jakie maty założysz w miejscach podjazdów i podestów, aby zwiększyć bezpieczeństwo i szybkość postępu prac.

Analizując ryzyko, jakie ponosisz przy inwestowaniu w transport, mata antypoślizgowa wydaje się dostatecznym gwarantem bezpieczeństwa. To niewielki wydatek, który może zapewnić wzrost i niezawodność Twojej firmy. 

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU?

Jeżeli spośród wymienionych i opisanych produktów nie udało się Państwu znaleźć odpowiedniego, prosimy o kontakt telefoniczny: 505439544, 519080247 lub za pomocą poczty elektronicznej: sklep@zabezpieczenia-orion.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl