Traktor podobnie, jak inne pojazdy na drogach ma określoną geometrię zawieszenia. Konstrukcja przystosowana do pracy pod obciążeniem i w trudnych warunkach terenowych od czasu do czasu potrzebuje uwagi. Jednym z parametrów, który najczęściej zmienia się na niekorzyść, jest zbieżność kół. Lekceważenie objawów złego ustawienia obręczy wpływa na pewność prowadzenia, a także bezpieczeństwo. Dlatego podpowiadamy, jak ustawić zbieżność kół w ciągniku.

Ciągnik rolniczy to podstawowy sprzęt na każdej wsi. Tam umiejętności związane z obsługą tej maszyny są powszechne. Mimo tego do poruszania się nim po drogach potrzebujesz odpowiednich uprawnień. Jakie prawo jazdy na traktor z przyczepą to najlepsze rozwiązanie? Okazuje się, że dwie kategorie dają takie możliwości, przeczytaj, co mówią przepisy.
Odporność termiczna, minimalizowanie powstawania łuków elektrycznych i minimalna swobodna energia powierzchniowa to tylko niektóre cechy PTFE. Materiał, o którym mówimy to znany przez wiele osób teflon. Ten polimer ma szerokie zastosowanie, a używanie go jako nieprzywieralnej powłoki w garnkach i patelniach to zaledwie niewielki procent wszystkich zastosowań.
Zastosowanie teflonu jest bardzo szerokie. Ten nowoczesny i odporny fluoropolimer znalazł swoje miejsce w wielu gałęziach przemysłu i technologii. Jego wyjątkowe właściwości predysponują go do ekstremalnych zadań, do których inne znane materiały zupełnie się nie nadają. Podobnie jest w rolnictwie i wyposażeniu ciężkich maszyn, PTFE jest w tych dziedzinach materiałem powszechnie stosowanym.
Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie wskazuje, że każdy ładunek musi być umieszczony w przestrzeni transportowej w taki sposób, aby nie mógł się poruszyć w żadną ze stron. Jednocześnie musi on być cichy, wyglądać estetycznie i nie wydzielać odrażającej woni. Zatem trzeba wiedzieć, jak zabezpieczyć ładunek, żeby poruszać się z nim zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prawa przewozowego. O tym wszystkim, w telegraficznym skrócie, w dzisiejszym wpisie.
W życiu zdarzają się sytuacje, które budzą wątpliwości w stosunku do przepisów prawa. Choć może wydawać się to dziwne, w branży transportowej często pojawia się pytanie, kto odpowiada za zabezpieczenie ładunku? Okazuje się, że sprawa jest złożona, a decyzje sądu mogą być różne, mimo że prawo jest dość jasne. Dzisiaj opisujemy w skrócie tematykę zabezpieczenia ładunku i wynikającej z tego odpowiedzialności.

Nawet najmniejsza paczka powinna być odpowiednio zabezpieczona, dlatego przewoźnicy i zleceniodawcy przykładają tak dużą wagę do zabezpieczenia ładunku w naczepie. Od jego jakości oraz poprawnego montażu zależy przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy, a także innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym dzisiaj omówimy najważniejsze zasady związane z profesjonalnym przewozem towarów w naczepach.

Przewóz towarów stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie. Logistyka wokół, z pozoru zwykłego, przewozu przedmiotów z punktu A do B jest skomplikowana i wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest mocowanie ładunków w transporcie drogowym. Szczegółowe wytyczne określają krajowe oraz europejskie przepisy. Dzisiaj w skrócie dowiesz się, na co szczególnie należy zwracać uwagę przed wyruszeniem w trasę z ładunkiem.
Duże koła ciągnika wydają Ci się być niezawodne w każdej sytuacji? Niestety - wyróżniają się bardzo złymi walorami trakcyjnymi, co sprawia, że poruszanie się traktorem po śniegu może być nawet niemożliwe. Jak temu zapobiec i korzystać z maszyny przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne? Zdecyduj się na łańcuchy na koła do ciągnika! Sprawdź, co musisz wiedzieć o takim rozwiązaniu!
Praca na roli to Twoja pasja, dlatego systematycznie inwestujesz w kolejne maszyny rolnicze, ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków? Sprawdź, jak robią to rolnicy w innych krajach i poznaj największe ciągniki świata! Jako rolnika z pewnością zainteresują Cię maszyny rolnicze o niestandardowych rozmiarach!
Rolnik, który kupuje ciągnik, ma często twardy orzech do zgryzienia. Wiele marek oferuje swoje maszyny i zachwala ich sprawność i niezawodność. Oto kilka informacji, które ułatwią ci wybór pojazdu rolniczego.
Jesteś rolnikiem? Współczesne rolnictwo opiera się w dużej mierze na wykorzystywaniu nowoczesnych maszyn. Z tego powodu podstawowym dokumentem, jaki powinieneś mieć jest prawo jazdy na ciągnik. Pojazd ten przyda się w wielu sytuacjach. W obecnych czasach to standardowe wyposażenie każdego gospodarstwa rolnego. Co warto wiedzieć na ten temat? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak wygląda egzamin? Ile kosztuje kurs i opłata egzaminacyjna? Oto niezbędne informacje.