Moment dokręcania śruby – co to jest i jak go obliczyć? Wyjaśniamy

Dokręcając śruby, ważne jest, abyś robił to z odpowiednią siłą. Zarówno za słabo, jak też za mocno dokręcona śruba może oznaczać tylko kłopoty. Z tego względu warto znać momenty dokręcania śrub, które określone są w odpowiednich tabelach. Jeśli nie sięgniesz do tabeli, możesz też dowiedzieć się z tego wpisu, jak obliczyć moment dokręcenia śruby.

czytaj całość »
Jakie są rodzaje zawiesi i do czego je stosować?

Niektóre części wielkogabarytowe da się podnieść i transportować przy pomocy dźwigu lub suwnicy, w momencie, gdy ładunek posiada odpowiednio rozmieszczone punkty zaczepienia. Aby jednak tak się stało, potrzebne jest stosowne mocowanie. Do tego celu wykorzystuje się zawiesia. Czym się charakteryzują i jakie są rodzaje zawiesi? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

czytaj całość »
W jaki sposób uzyskać dofinansowanie zakupu maszyn rolniczych?

Prowadzenie swojego gospodarstwa rolnego wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Już na etapie kupna sprzętu jest to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie. Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na niezbędne urządzenia? Możesz skorzystać z kredytów i leasingów. Finansowanie zakupu maszyn rolniczych uzyskasz też, biorąc udział w programach ogłaszanych przez różne instytucje. Koniecznie do tego jest jednak uzupełnienie stosownych wniosków i zaaplikowanie, np. do biura regionalnego ARiMR.

czytaj całość »
Naprawa maszyn rolniczych – co warto wiedzieć?

Każdego rodzaju sprzęt ma to do siebie, że z czasem ulega zużyciu i pewne elementy zaczynają szwankować. Podobnie jest w przypadku ciągników, które są używane przez długi czas, a w końcu ulegają awarii. Jeśli jesteś osobą prowadzącą gospodarstwo rolne, jest to dla Ciebie niełatwa sytuacja. Na pewno zadajesz sobie pytania – czy zainwestować w nowy sprzęt? Czy może części zamienne będą wystarczające? W dużej ilości przypadków to właśnie naprawa maszyn rolniczych może okazać się idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli Twoje urządzenie wcześniej sprawowało się bez zarzutu i jesteś już do niego przywiązany. Czytaj dalej - dowiedz się więcej o naprawie maszyn i przygotuj na możliwą awarię.

czytaj całość »
Taśma antypoślizgowa na schody — jak ją zamontować?

Mieszkając w domu z przynajmniej jednym piętrem lub w dwupoziomowym mieszkaniu warto zastosować taśmę antypoślizgową na schody. Odpowiednio przyklejona do wszystkich stopni zapobiegnie poślizgnięciu się. Jeśli masz dzieci, to będzie Ci ona szczególnie pomocna, żeby zadbać o ich bezpieczeństwo. W jaki sposób wykonać montaż taśmy zarówno na schodach wewnętrznych, jak i zewnętrznych? Sprawdź to w naszym dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Przemysłowe maty antypoślizgowe – czym są i gdzie się sprawdzą?

Zwiększają bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie wymaga się stworzenia antypoślizgowej powierzchni. Trudno się bez nich obyć w przedsiębiorstwach produkcyjnych, rampach rozładunkowych, magazynach, pochylniach i w wielu innych miejscach. Mają one jeszcze jedno ważne zastosowanie – zabezpieczenie ładunków podczas ich transportu. Mocowanie towaru staje się szybsze i łatwiejsze, dzięki zwiększeniu tarcia. Maty antypoślizgowe przemysłowe – gdzie można je stosować i co sprawia, że są aż tak przydatne?

czytaj całość »
Co pod basen? Zapoznaj się z najlepszym akcesorium izolującym!

Plenerowa strefa relaksu jest nieoceniona w sezonie letnim. Słoneczne dni pozwalają cieszyć się pełnią rozrywki, którą zapewnia umiejscowiony na podwórku lub w ogrodzie basen. Rozważając jego montaż lub rozłożenie, należy oczywiście odpowiednio się przygotować, aby móc czerpać radość z jego użytkowania. Jedną z najważniejszych kwestii jest właściwe podłoże. Co zatem wybrać pod basen, aby był w pełni zabezpieczony? Wyjaśnimy wszystko, co najistotniejsze.

czytaj całość »
Kiedy warto zastosować maty antypoślizgowe?

Często mawia się „mądry Polak po szkodzie” i odnosi się to do niedbałości o istotne szczegóły w różnych dziedzinach życia. Wiedza na temat tego, dlaczego i kiedy warto stosować w transporcie maty antypoślizgowe, to krok w dobrą stronę, aby temu zapobiec. Przede wszystkim już na samym początku należy zaznaczyć, że to praktyczne rozwiązanie wcale nie jest drogie. Mądrze stosowane, zapobiegnie trwale wielu kosztownym wypadkom, zwłaszcza przy przewożeniu problematycznego materiału.

czytaj całość »
Adblue. Co to właściwie jest? Jak działa? Podpowiadamy!

Troska o planetę powoduje, że w obecnych czasach kontrola emitowanych przez pojazdy zanieczyszczeń jest coraz większa. Przyczyniła się do tego uchwalona kilka lat temu dyrektywa Euro 6. To właśnie ona zmusiła producentów samochodów do stworzenia systemów umożliwiających zmniejszenie ilości zanieczyszczeń. W tym właśnie pomaga Adblue. Jak działa? Czym jest? Wszystko Ci wyjaśnimy!

czytaj całość »
Jak sprawdzić punkty karne? Praktyczny poradnik dla kierowców

Jazda samochodem to skomplikowany proces. Nauka wszystkich zasad ruchu drogowego i nabycie umiejętności prowadzenia auta wymagają sporego zaangażowania. Z czasem pewne rzeczy zaczyna się robić rutynowo, a sama czynność nie przysparza już żadnych problemów. Jednak przyzwyczajenie może prowadzić też do sytuacji, w których znane i obowiązujące przepisy zostają złamane. I choć nie zawsze świadomie, w konsekwencji otrzymujesz mandat oraz punkty karne. Te możesz gromadzić w ograniczonej wysokości, której przekroczenie skutkuje nawet utratą prawa jazdy. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Dziś podpowiemy jak sprawdzić punkty karne, które na Tobie ciążą.

czytaj całość »
Jak obliczyć koszt transportu? Sprawdź, co musisz wziąć pod uwagę podczas liczenia!

Firma, bez względu na swój profil musi przynosić korzyści. Żeby tak było, konieczne jest przemyślenie kluczowych dla danej działalności kwestii i podjęcie odpowiednich decyzji. Już teraz sprawdź, jak obliczyć koszt transportu i nie pozwól sobie nawet na najmniejsze straty! Co musisz wziąć pod uwagę, by zlecenie było opłacalne i jednocześnie – atrakcyjne dla klienta?

czytaj całość »
Jak założyć firmę transportową? Pomożemy Ci uporządkować zadania!

Chcesz zrealizować określone wcześniej cele i założyć własną działalność? Zostań swoim szefem! Ciekawym pomysłem może okazać się firma transportowa. Jak założyć taką działalność, jakie usługi zaproponować potencjalnym klientom i co zrobić, by o niczym nie zapomnieć? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz poniżej!

czytaj całość »
Jak ustawić zbieżność kół w ciągniku? Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć!

Traktor podobnie, jak inne pojazdy na drogach ma określoną geometrię zawieszenia. Konstrukcja przystosowana do pracy pod obciążeniem i w trudnych warunkach terenowych od czasu do czasu potrzebuje uwagi. Jednym z parametrów, który najczęściej zmienia się na niekorzyść, jest zbieżność kół. Lekceważenie objawów złego ustawienia obręczy wpływa na pewność prowadzenia, a także bezpieczeństwo. Dlatego podpowiadamy, jak ustawić zbieżność kół w ciągniku.

czytaj całość »
Jakie prawo jazdy na traktor z przyczepą? Sprawdź, jakie uprawnienia musisz mieć!

Ciągnik rolniczy to podstawowy sprzęt na każdej wsi. Tam umiejętności związane z obsługą tej maszyny są powszechne. Mimo tego do poruszania się nim po drogach potrzebujesz odpowiednich uprawnień. Jakie prawo jazdy na traktor z przyczepą to najlepsze rozwiązanie? Okazuje się, że dwie kategorie dają takie możliwości, przeczytaj, co mówią przepisy.

czytaj całość »
PTFE - materiał przemysłowy naszych czasów

Odporność termiczna, minimalizowanie powstawania łuków elektrycznych i minimalna swobodna energia powierzchniowa to tylko niektóre cechy PTFE. Materiał, o którym mówimy to znany przez wiele osób teflon. Ten polimer ma szerokie zastosowanie, a używanie go jako nieprzywieralnej powłoki w garnkach i patelniach to zaledwie niewielki procent wszystkich zastosowań.

czytaj całość »
Teflon - zastosowanie tego tworzywa sztucznego jest niezwykle szerokie

Zastosowanie teflonu jest bardzo szerokie. Ten nowoczesny i odporny fluoropolimer znalazł swoje miejsce w wielu gałęziach przemysłu i technologii. Jego wyjątkowe właściwości predysponują go do ekstremalnych zadań, do których inne znane materiały zupełnie się nie nadają. Podobnie jest w rolnictwie i wyposażeniu ciężkich maszyn, PTFE jest w tych dziedzinach materiałem powszechnie stosowanym.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć ładunek? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie wskazuje, że każdy ładunek musi być umieszczony w przestrzeni transportowej w taki sposób, aby nie mógł się poruszyć w żadną ze stron. Jednocześnie musi on być cichy, wyglądać estetycznie i nie wydzielać odrażającej woni. Zatem trzeba wiedzieć, jak zabezpieczyć ładunek, żeby poruszać się z nim zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prawa przewozowego. O tym wszystkim, w telegraficznym skrócie, w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Kto odpowiada za zabezpieczenie ładunku? Sprawdź, na kim spoczywa odpowiedzialność!

W życiu zdarzają się sytuacje, które budzą wątpliwości w stosunku do przepisów prawa. Choć może wydawać się to dziwne, w branży transportowej często pojawia się pytanie, kto odpowiada za zabezpieczenie ładunku? Okazuje się, że sprawa jest złożona, a decyzje sądu mogą być różne, mimo że prawo jest dość jasne. Dzisiaj opisujemy w skrócie tematykę zabezpieczenia ładunku i wynikającej z tego odpowiedzialności.

czytaj całość »
Zabezpieczenie ładunku na naczepie - sprawdź, co musisz wiedzieć!
Zabezpieczenie ładunku na naczepie - sprawdź, co musisz wiedzieć!

Nawet najmniejsza paczka powinna być odpowiednio zabezpieczona, dlatego przewoźnicy i zleceniodawcy przykładają tak dużą wagę do zabezpieczenia ładunku w naczepie. Od jego jakości oraz poprawnego montażu zależy przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy, a także innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym dzisiaj omówimy najważniejsze zasady związane z profesjonalnym przewozem towarów w naczepach.

czytaj całość »

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU?

Jeżeli spośród wymienionych i opisanych produktów nie udało się Państwu znaleźć odpowiedniego, prosimy o kontakt telefoniczny: 505439544, 519080247 lub za pomocą poczty elektronicznej: sklep@zabezpieczenia-orion.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl