Przemysłowe maty antypoślizgowe – czym są i gdzie się sprawdzą?

Zwiększają bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie wymaga się stworzenia antypoślizgowej powierzchni. Trudno się bez nich obyć w przedsiębiorstwach produkcyjnych, rampach rozładunkowych, magazynach, pochylniach i w wielu innych miejscach. Mają one jeszcze jedno ważne zastosowanie – zabezpieczenie ładunków podczas ich transportu. Mocowanie towaru staje się szybsze i łatwiejsze, dzięki zwiększeniu tarcia. Maty antypoślizgowe przemysłowe – gdzie można je stosować i co sprawia, że są aż tak przydatne? 

Na czym polega ich fenomen? 

Wyjątkowe właściwości produktu to zasługa materiału, z jakiego są wykonane. Jest to zazwyczaj najwyższej jakości poliuretan gumowego granulatu, który w połączeniu z chropowatą fakturą daje idealną przyczepność. Najpopularniejszy rodzaj mat antypoślizgowych stosowanych w przemyśle to te ryflowane. Do kupienia w gotowych rolkach lub w kawałkach o dowolnej szerokości. Maty różnią się od siebie grubością (3 mm, 6 mm, 8 mm lub 10 cm) jakością i oczywiście marką. Faktem jest, że zrewolucjonizowały rynek i wciąż ułatwiają codzienną pracę w wielu branżach. W naszej ofercie dostępne są antypoślizgowe maty przemysłowe marki DoMatt, oferowane w grubości od 3 mm aż do 10 mm.

Gdzie można je zastosować? 

Oprócz przedsiębiorstw produkcyjnych i wykorzystywania mat antypoślizgowych w transporcie znajdą one również zastosowanie w innych miejscach:

– kluby fitness i siłownie,

– baseny,

– profesjonalne tory jazdy,

– magazyny,

– platformy robocze,

– biura

i inne.

Czy maty antypoślizgowe znajdą zastosowanie w gospodarstwach domowych? 

Zdecydowanie! Denerwujący, ślizgający się na panelach dywan? Kawałek maty antypoślizgowej pod spód zapobiegnie jego przemieszczaniu. Przedmioty umieszczone w bagażniku samochodu wciąż zmieniają swoje położenie? Mata z powodzeniem przytrzyma je w miejscu. Będzie pomocna również do montażu na śliskie kafelki (np. na schodach wejściowych do budynku) i w wielu innych miejscach.

Maty antypoślizgowe na stanowisku pracy

Są nieocenioną pomocą przy zwiększeniu wydajności firmy. Niezbędne na stanowisku pracy, gdzie pracownicy wykonują swoje obowiązki na stojąco. Minimalizują możliwość potknięć i poślizgnięć. Dobrze dobrane, ergonomiczne maty przemysłowe ułatwiają pracę, zapobiegają zmęczeniu, amortyzują układ kostno-szkieletowy, poprawiają krążenie i przede wszystkim chronią od wypadków.

Maty antypoślizgowe przemysłowe zwiększają bezpieczeństwo i poprawiają komfort pracy na liniach produkcyjnych, montażowych, w halach magazynach i nie tylko. Znajdą zastosowanie w niemal całym przemyśle i wszędzie tam, gdzie należy zachować bezwzględne bezpieczeństwo, niezależnie od warunków i obszaru pracy (suchy, zaolejony, wilgotny…).

Funkcje mat

Większość z nich skutecznie wytłumia dźwięki, za sprawą właściwości akustycznych. Przydatne szczególnie w miejscach, w których generowany jest duży hałas np. poprzez pracę dużych maszyn. Zdecydowanie ta funkcja mat sprzyja podnoszeniu jakości pracy.

Tam, gdzie praca maszyn, tam też zazwyczaj mamy do czynienia z wibracjami i drganiami. Może to prowadzić do ich przesuwania, upadków i zniszczeń. Nic takiego nie będzie miało miejsca, jeśli ustawi się maszyny na matach antypoślizgowych. Dzięki swoim właściwościom wibroizolacyjnym skutecznie zniwelują wszelkie przemieszczanie się urządzeń.

Maty antypoślizgowe + pasy = duet idealny podczas transportu ładunków 

Maty świetnie poprawiają przyczepność przewożonych palet i innych ładunków. Stosowanie ich w transporcie wpływa na zwiększenie współczynnika tarcia pomiędzy ładunkiem a podłogą. To jeden z podstawowych akcesoriów, wykorzystywanych do mocowania przewożonych towarów do przestrzeni ładunkowej. Aby jednak przewóz ładunku był w pełni bezpieczny i skuteczny, najlepiej połączyć matę z pasami zabezpieczającymi.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że maty antypoślizgowe zmniejszają liczbę wymaganych pasów transportowych czy innych środków mocujących. Dlatego też ich stosowanie jest wygodne, bezproblemowe i szybkie. Używanie ich jest też wskazane w przypadku, gdy przewożony ładunek ściśle opasany pasami mógłby ulec zniszczeniu czy uszkodzeniu ze względu na jego delikatność.

Kiedy maty antypoślizgowe przemysłowe wymagają wymiany na nowe?

Nawet najlepszej jakości mata, po pewnym czasie intensywnego użytkowania może przestać spełniać już swoje zadanie. Wtedy należy oczywiście wymienić ją na nową.

Kiedy należy to zrobić? Zawsze wtedy, gdy pojawią się na niej:

– powyrywane kawałki,

– trwałe wgniecenia i odkształcenia,

– wszelkie uszkodzenia mechaniczne,

– kruszenie się,

– napęcznienie materiału,

– trwałe zanieczyszczenia, których nie da się usunąć.

Dzięki różnym wymiarom i kształtom (prostokąt, pasy itp.) maty antypoślizgowe mogą być stosowane do wszystkich rodzajów ładunków, jak również bezpośrednio na powierzchnię ładunkową pojazdu. Można ich użyć także pomiędzy poszczególne elementy tarcia ładunków. Maty antypoślizgowe produkcyjne to nieoceniona pomoc dla wielu branż. Jak widać – nie tylko dla tej transportowej.

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU?

Jeżeli spośród wymienionych i opisanych produktów nie udało się Państwu znaleźć odpowiedniego, prosimy o kontakt telefoniczny: 505439544, 519080247 lub za pomocą poczty elektronicznej: sklep@zabezpieczenia-orion.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl