Taśma antypoślizgowa na schody — jak ją zamontować?

Mieszkając w domu z przynajmniej jednym piętrem lub w dwupoziomowym mieszkaniu warto zastosować taśmę antypoślizgową na schody. Odpowiednio przyklejona do wszystkich stopni zapobiegnie poślizgnięciu się. Jeśli masz dzieci, to będzie Ci ona szczególnie pomocna, żeby zadbać o ich bezpieczeństwo. W jaki sposób wykonać montaż taśmy zarówno na schodach wewnętrznych, jak i zewnętrznych? Sprawdź to w naszym dzisiejszym wpisie.

Dlaczego warto zastosować taśmę antypoślizgową na schodach?

Tak jak wspomnieliśmy, umieszczenie na schodach taśmy antypoślizgowej zwiększa bezpieczeństwo osób, które się po nich przemieszczają. Jej powierzchnia jest wykonana z dużych cząsteczek piasku kwarcowego. Jest to bardzo wytrzymały i odporny na ścieranie materiał. Dlatego odpowiednie przyklejenie takiej taśmy na stopniach pozwoli Ci korzystać z niej przez wiele lat. Montaż jest niezwykle prosty, ponieważ prawie każda jest samoprzylepna lub ma załączony specjalny klej. Jesteś więc w stanie przykleić ją samodzielnie i nie potrzebujesz do tego pomocy żadnego specjalisty. Jeśli po przeczytaniu tego wpisu uznasz, że potrzebujesz takiej taśmy, pamiętaj, że znajdziesz ją w naszym sklepie.

Gdzie możesz wykorzystać taśmę antypoślizgową?

Taśmę antypoślizgową możesz zastosować wszędzie tam, gdzie czujesz, że powierzchnia jest zbyt śliska. Zarówno w pomieszczeniach swojego mieszkania, jak i przed domem czy w ogrodzie. Od Ciebie zależy, które miejsca chcesz odpowiednio zabezpieczyć. Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji.

Niebezpieczne, śliskie miejsca w Twoim mieszkaniu

Jeśli w domu często biegają dzieci lub jest osoba starsza, która z trudem się przemieszcza, zabezpiecz taśmą nie tylko schody. Może to być również pojedynczy stopień wewnątrz mieszkania, np. między pokojami. Użyj jej także w łazience na stopniu wykonanym z płytek, po którym będziesz mógł bezpiecznie wejść do wanny.

Jeśli w dziecięcym pokoju znajdują się piętrowe łóżka, a dzieci są jeszcze małe, taśma antypoślizgowa będzie tu bardzo przydatna. Zabezpiecz nią drabinkę kierującą na posłanie, które znajduje się u góry. Zrób to tak, aby pociecha, która będzie po niej wchodzić lub wbiegać, nie skręciła sobie kostki.

Powierzchnie na zewnątrz, które możesz zabezpieczyć

Śliskie powierzchnie znajdują się także na zewnątrz, przed domem. Do nich również nadaje się ta sama taśma antypoślizgowa. Bardzo dobrym miejscem na jej przyklejenie są schodki, które prowadzą do drzwi wejściowych.

Jeśli posiadasz taras kilkadziesiąt centymetrów powyżej poziomu ogrodu, użyj taśmy do zabezpieczenia kilku schodów, które do niego prowadzą. Szczególnie jeśli nie ma tam żadnej barierki. Masz basen ziemny w swoim ogrodzie? W jego przypadku także możesz wykorzystać taśmę antypoślizgową. Zrób to tam, gdzie znajdują się krawędzie, na których Ty lub Twoje dziecko możecie się poślizgnąć. Niedaleko drabinki też może się przydać.

Taśma antypoślizgowa na schody — jak wygląda montaż?

W przypadku montażu taśmy antypoślizgowej na schodach masz dwie możliwości. Użyć taśmy samoprzylepnej lub specjalnego kleju. Taśma ta będzie słabiej trzymać, ale za to, gdy będziesz chciał ją ściągnąć, nie będzie po niej żadnego śladu. Z kolei specjalistyczny klej jest znacznie mocniejszy. Jednak w jego przypadku musisz się liczyć z tym, że mogą pozostać po nim jakieś trwałe i trudne do usunięcia ślady.

Montaż taśmy antypoślizgowej na schodach wewnętrznych

Schody na piętro, antresolę lub strych — to odpowiednie miejsca do zastosowania taśmy. Ponieważ powierzchnie nie są narażone na różne warunki atmosferyczne, możesz użyć do montażu taśmy samoprzylepnej. Najlepiej tej, dołączonej do taśmy antypoślizgowej. Przygotuj sobie wszystkie potrzebne przedmioty i ostre nożyczki. Za ich pomocą przytnij dokładnie taśmę do szerokości stopni. Każdy pasek powinien być o 3-4 cm krótszy. Dzięki temu będzie wyglądał bardziej estetycznie.

Sprawdź, w którym miejscu na każdym ze schodów stawiasz stopę podczas wchodzenia i schodzenia. Nie jest to sam skraj stopnia, ale miejsce do niego zbliżone. Dlatego naklej taśmę, oddalając ją kilka centymetrów od brzegu. Nie pomiń żadnego schodka.

Jak zamontować taśmę antypoślizgową na zewnątrz?

W przypadku montażu taśmy antypoślizgowej na zewnątrz domu musisz kupić odpowiedni klej. Taśma samoprzylepna nie wystarczy. Gdy zacznie padać deszcz, to wszystko się odklei. Już nie mówiąc o tym, że niskie temperatury zimą wcale nie będą jej sprzyjać. W tym celu wykorzystaj specjalny rodzaj kleju uszczelniającego. Najlepiej, żeby był mrozoodporny (koniecznie upewnij się, czytając informację na opakowaniu).

Zaplanuj montaż taśmy antypoślizgowej na zewnątrz — sprawdź pogodę na najbliższe 7 dni. Jeśli w zapowiedziach nie występują opady, a temperatura nie będzie niższa niż 10 stopni Celsjusza, to możesz przystąpić do pracy. W przeciwnym razie, przy nieodpowiednich warunkach pogodowych, klej straci swoje właściwości. Gdy już zaschnie, to czy pada, czy świeci słońce, nie będzie miało znaczenia. Jest to istotne wyłącznie na czas montażu.

 

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU?

Jeżeli spośród wymienionych i opisanych produktów nie udało się Państwu znaleźć odpowiedniego, prosimy o kontakt telefoniczny: 505439544, 519080247 lub za pomocą poczty elektronicznej: sklep@zabezpieczenia-orion.pl.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl